Sayfalar

3 Haziran 2011 Cuma

Günler geçiyor , yazmalar bitiyor ...Önceki yazımda en kısa sürede yazacağım dedim ama kusura bakmayın çok geç kaldım . Biraz kendime gelmem gerekiyordu , hala kendime gelmiş değilim fakat hayat devam ediyor. Yoğun nöbetler , evde hummalı temizlik derken bugün biraz kendime geldim . Bu zaman içerisinde akşamları boş vakitlerde bu yazmaları işledim .

kısmetse bu yazmaları erkek kardeşimin çeyizine yapıyorum . Gelin bohçasına eklemeyi düşünüyoruz , inşallah hayırlı bir gelin adayı buluruz kendimize :))

her yaş grubuna hitap etmesi açısından tüm tonlarda renk renk yapmayı düşünüyorum :))
Bizim geleneklerimizde düğün ertesinde gelin evinde ,evliliğin hayırlara vesile olması ve mutlu bir evlilikleri olması için kadınlar arasında gelin mevlüdü okunur. Mevlüt sonunda gelin hanım , tüm davetlilere bu yazmalardan hediye eder bu yüzden çeyizde bolca bulunması gerekiyor.
ütülenmesi gereken üç tane daha var , ütü yapmayı ne zaman canım isterse o zaman sizlerle paylaşacağım :)))


Bir daha arayı bu kadar açmamak üzere sizlere bugünlük veda ediyorum. Mutfağım ise yalnız yaşadığım için pek sakin ,ama ilk fırsatta denemem gereken beni bekleyen tariflerim var. Yaptıklarımı hiç güzel olmamış diyerek pişer pişmez midesine indiren yarim olmadığı için, mutfak bana hüzün veriyor. En kısa zamanda misafir ağırlamam lazım :)))

2 yorum:

 1. Gelin hanım şanslı belli :)
  Tez biter hasretiniz umarım.
  Sabır ve güç diliyorum Sana...

  (Adana'da iken gönderdiğim şablonları aldın mı ? )

  YanıtlaSil
 2. Sedo abla , gelin hanım şanslı kardeşimde pırlanta gibidir yaniii:))

  gönderdiğiniz şablonları aldım , hatta melekleri işlemek için kumaş ve simli iplik bile :) Adana'da çıktı aldım fakat annemlerde unuttum :(( Kardeşim postalayacak unutmassa , sabırsızlıkla melekleri işlemeyi bekliyorum ...

  YanıtlaSil